O nás

 

„Dělám co cítím...“ znamená najít rovnováhu, žít v souladu se sebou samým, mít převážně dobrý pocit, respektovat druhé.

Žijeme v Praze a řešíme tu své denní starosti a radosti. Cílem iniciativy „Dělám co cítím“je motivovat obyvatele k tomu, aby více přemýšleli o tom, jakým způsobem se každodenně po městě pohybují.

Cesta na kole či pěšky je prostředkem k tomu, jak efektivněji zvládnout nabitý denní program obzvláště při obstarávání kratších pochůzek, které tvoří velkou část našich cest.

V Praze využívá kolo k dopravě téměř o dvě třetiny méně žen než mužů, i proto je načase hovořit o různých potřebách, o nabídce služeb a bezpečné infrastruktury v Praze.
Mnoho lidí má obavu jezdit na kole nebo chodit pěšky po městě, kde chybí bezpečné stezky a chodníky. Je třeba připomenout dopravním projektantům, že město Praha má být místem k životu. Podmínky pro jízdní kola a pěší společně s dobře fungující veřejnou dopravou zvyšují bezpečnost a přívětivost města.

Pro usnadnění každodenní cesty Prahou nabízíme pomoc, ať už je to vyhledání trasy přes Prahu, workshopy či semináře nebo praktické rady pro denní dojíždění.

Jsme součástí mezinárodního projektu SWITCH, který realizuje vídeňská University of Natural Resources nad Life Sciences (BOKU).  Rozhodující je ale, jaký pohled mají samotní uživatelé a jaké podmínky k pohybu Praha nabízí. Setkání a workshopy proto mají také pomoci nastartovat komunikaci mezi městem a jeho obyvateli.

 

Zahraniční inspirace

Inspirací pro nás byly zajímavé zahraniční projekty např. aktivity pro ženy realizované třeba v rámci německého projektu „Mobilita žen v běžném životě“.  

Jako partnerské organizace v projektu byly zvoleny organizace Walk 21 a Intelligent Health.

 

KontaktY

Sylva Švihelová

oddělení rozvoje dopravy MHMP

sylva.svihelova@praha.eu

Tel.: +420 236 00 4336

 

Jitka Vrtalová

koordinátorka projektu „Dělám co cítím“

jitka.vrtalova@email.cz

Tel.: +420 603 432 172